Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Dacia představila Sandero Stepway

Na autosalonu v Barceloně a v Atelier Renault v Paříži představila Dacia nový model Sandero Stepway, klon modelu Sandero s dravým vzezřením. Sandero Stepway přichází posílit úspěch kompaktního a prostorného hatchbacku Dacia, kterého se v Evropě a zemích severní a západní Afriky od uvedení na trh v červenci roku 2008 prodalo více než 60 tisíc vozů.

Svým designem má Dacia Sandero Stepway oslovit především mladší klientelu vyhledávající vozy s nízkou cenou a zároveň výraznou osobností. Designéři vsadili mimo jiné na zvýšenou světlou výšku, přední i zadní ochranné lišty a blatníky v úpravě saténového chromu, podélné střešní lišty a chromovanou koncovku výfuku. Dacia Sandero Stepway je nabízena s benzínovým motorem 1,6 90k a dieslem 1,5 dCi 70k. K dispozici je systém ABS Bosch 8.1 s elektronickým rozdělovačem brzdného účinku (EBV) a nouzovým brzdovým asistentem (AFU), dále dva airbagy řidiče a spolujezdce.
 
Na platformě verze Ambiance (vybavené centrálním zamykáním, posilovačem řízení, elektrickými předními okny, atd…), nabízí Sandero Stepway kromě specifických designových prvků i další výbavu jako je klimatizace, rádio MP3 s čelním USB vstupem, zadní sedadlo sklopné v poměru 1/3 – 2/3 nebo mlhové světlomety pro zlepšení viditelnosti při jízdě v noci nebo v mlze.
 
Stejně jako všechny vozy značky Dacia bude i limitovaná série Sandero Stepway poskytovat záruku na 3 roky nebo do ujetí 100 tisíc km.
11.září 2009