Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Daimler chystá v Maďarsku výrobu elektrických SUV

Daimler investuje do výroby elektromobilů v maďarském městě Kecskemét 50 miliard forintů (3,7 miliardy Kč). Vláda na investici přispěla částkou 15 miliard forintů, aby tak zabezpečila budoucnost více než 4400 pracovních míst.

Kompaktní SUV bude prvním automobilem s výhradně elektrickým pohonem vyráběným v Maďarsku. Sériová výroba začne v posledním čtvrtletí roku, poznamenala agentura Reuters.

Maďarský ministr zahraničí Szijjártó investici označil za milník pro továrnu v Kecskemétu i pro maďarskou ekonomiku a automobilový průmysl. Upozornil, že projekt znamená další posílení hospodářské spolupráce mezi Maďarskem a Německem.

Automobilový průmysl je důležitou součástí maďarské ekonomiky. Na rozšiřování svých výrobních kapacit v Maďarsku nyní kromě Daimleru pracují také jeho němečtí konkurenti Audi a BMW.

Automobilka BMW letos nicméně oznámila, že zahájení provozu nové továrny, kterou staví nedaleko města Debrecín, bude kvůli pandemii covidu-19 o několik měsíců odloženo. BMW hodlá v Maďarsku také vyrábět automobily s elektrickým pohonem, upozorňuje Reuters.

Zdroj: Reuters
6.leden 2021