Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Danubia NanoTech vyhrála finále PowerUp!

Výsledky pátého ročníku PowerUp! od InnoEnergy, kterého se účastnilo přes 300 startupů z 24 zemí střední a východní Evropy, byly vyhlášeny. Absolutní vítězem se stala společnost Danubia NanoTech ze Slovenska.

Firma získala odměnu 50 000€. Spolu s penězi získal vítěz příležitost připojit se k programu Highway®.

Danubia NanoTech zaujala porotu řešením pro monitorování teploty vzduchu. Využívá k tomu grafenová tepelná čidla, jež mají podobu extrémně tenké vrstvičky uhlíku, který lze aplikovat na jakýkoliv nekovový podklad. Její praktické využití se týká hlavně baterií pro elektroauta a baterií pro solární fotovoltaické systémy. Významně totiž prodlužuje životnost baterie.

„Do soutěže jsme se přihlásili, protože jsme hledali přesně takového investora jako je InnoEnergy, který nejen poskytuje finanční prostředky, ale také podporu pomocí svého byznys akcelerátoru,“ říká Patrik Križanský, ředitel Danubia NanoTech. „Velmi se těším na dokončení posledních úprav našeho produktu pro potřeby zákazníků a na uvedení produktu na trh,“ dodává Križanský. Spolu s finanční odměnou získává vítěz možnost vstupu do jednoho z nejlepších evropských byznys akcelerátorů – programu Highway® společnosti InnoEnergy. Ten mu zajistí přístup k mezinárodní síti potenciálních obchodních partnerů, odborným konzultacím s profesionály InnoEnergy a k dalšímu financování až ve výši 150 000€.

Zdroj: Dana Samková
28.květen 2019