Kategorie
Značky
Regiony
 
 

DasWeltAuto letos cílí na 15 000 vozidel

Program Das WeltAuto letos  počítá s tím, že prodá více jak 15 000 ojetin. Navzdory výraznému poklesu celkového trhu si v průběhu prvních deseti měsíců letošního roku odvezli zákazníci od prodejců Das WeltAuto 13 081 ojetých vozů. Čísla komentuje Mirka Cimrová, vedoucí divize v Porsche Česká republika.

„Restriktivní opatření proti šíření onemocnění COVID-19 způsobila letos velké globální propady a i český automobilový trh nebyl tomuto negativnímu trendu bohužel ušetřen,“ říká šéfka divize Das WeltAuto.

„Ale protože každá mince má dvě strany, tou pozitivní zprávou je výrazný růst zájmu českých zákazníků o mladší a kvalitnější ojeté vozy nabízené především značkovými prodejci. Naše dlouhodobé úsilí o kultivaci českého trhu s ojetými automobily tak nese své ovoce v podobě slušných obchodních výsledků i v době výrazných poklesů trhu.“

Od ledna do října 2020 se v síti Das WeltAuto prodalo o pouhých 50 ojetých vozů méně (celkem 13 081 vozů) než ve stejném období loňského roku (celkem 13 131 vozů).

Celkový trh s ojetými vozy přitom poklesl o téměř 16 % a prodeje nových automobilů se propadly dokonce o bezmála 22 %. Značka Das WeltAuto díky tomu upevnila své postavení na českém trhu a v letošním roce plánuje prodat více jak 15 000 ojetých vozů.

„Rovněž prodejní výsledky dalšího koncernového programu prodeje ojetých vozů, ŠKODA Plus, který letos očekává odbyt 55 000 ojetých vozů, potvrzují, že se jedná o zásadní změnu trendu na českém trhu,“ vysvětluje Mirka Cimrová.

„Nákup ojetého vozu se v aktuální situaci jeví jako finančně efektivnější řešení než pořízení nového vozu, a proto trh ojetých vozů celkově poklesl méně než trh s novými vozy. Na druhé straně s tímto vývojem souvisí i růst požadavků klientů na kvalitu ojetých vozů včetně doprovodných zákaznických služeb. A to je přesně oblast, v níž má Das WeltAuto svým klientům co nabídnout, protože v ní dlouhodobě stanovuje měřítka,“ dodává Cimrová.

Mirka Cimrová

Zákazníci naleznou kompletní nabídku kvalitních a prověřených ojetých vozů na webu www.dasweltauto.cz, z něhož vede přímá cesta k jednotlivým prodejcům Das WeltAuto s profesionálním a proškoleným personálem.

Prodej přitom pokračuje i v období přísných restriktivních opatření proti šíření koronaviru, a to inovativní formou on-line prodeje.

Zájemci o prověřené ojeté vozy si totiž mohou u vybraných prodejců domluvit videoprezentaci vyhlédnutého vozu prostřednictvím různých komunikačních platforem, ať se jedná o Skype, Teams, WhatsApp nebo FaceTime. Rozhodne-li se zákazník pro koupi, vyřídí prodejci Das WeltAuto na dálku i veškeré potřebné formality a po dohodě se zákazníkem dovezou vůz na dohodnuté místo. Toto vše za dodržení nejpřísnějších hygienických pravidel, protože zdráví zákazníků je pro nás prvořadou prioritou.

Zdroj: Mirka Cimrová
26.listopad 2020