Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Desetina propuštěných z Faurecie už má práci

Na začátku května oznámila Faurecia Lecotex  ukončení výroby v obou svých závodech v Táboře a Počátkách. Desetina z postižených zaměstnanců prý už má nové působiště, oznámila toto pondělí Faurecia.

 

Všem 564 zaměstnancům obou závodů, kde se vyráběly hlavové opěrky a potahy autosedadel, začne začátkem července dvouměsíční výpovědní lhůta a po jejím vypršení k 31.srpnu obdrží všichni zaměstnanci čtyřměsíční odstupné. Zaměstnanci jsou tedy finančně zajištěni do konce tohoto roku. Nyní je jejich hlavním pracovním úkolem sehnat si do konce pracovního poměru u Faurecia Lecotex jiné pracovní uplatnění.

 

Faurecia si chce udržet maximum zaměstnanců, proto prioritně nabízí zaměstnancům Lecotexu práci ve svých ostatních závodech. V těchto dnech se konají exkurze do píseckých závodů, kterých se zúčastnilo na sto zaměstnanců Lecotexu. Nyní Faurecia připravuje otevření nového závodu na výrobu výfuků v průmyslové zóně Nové Pole v Karviné. V tuto chvíli se obsazují manažerské pozice, v průběhu podzimu začne nábor specialistů, techniků a operátorů. Začátek výroby je plánován na první kvartál příštího roku.

 

Faurecia zároveň připravila pro zaměstnance Lecotexu rozsáhlý outplacementový program ve spolupráci se společností Grafton Recruitment. Cílem tohoto programu je pomoci nalézt práci těm zaměstnancům, kteří se z jakéhokoliv důvodu rozhodnou nevyužít nabídky Faurecie. V obou závodech Lecotexu jsou organizovány pravidelné konzultace s personalisty, kteří lidem pomáhají napsat životopis, motivační dopis, či s nimi probírají jejich možnosti uplatnění na trhu práce. „Ihned po oznámení ukončení provozu se nám začaly ozývat firmy, které měly zájem o naše zaměstnance. Nabídky jsme začali okamžitě zpracovávat a předávat našim zaměstnancům a to jak během konzultací, tak vývěskou na webových stránkách www.lecotex.cz, které jsme k tomuto účelu zřídili. Mohu říci, že k dnešnímu dni, tedy necelé tři týdny od ukončení výroby, našlo novou práci již 10% našich zaměstnanců. Zároveň je nutné připomenout, že i tito zaměstnanci, kteří začali pracovat před skončením pracovního poměru u Faurecia Lecotex, obdrží finanční balíček v plné výši a budou  tedy pobírat po nějakou dobu dvojí mzdu“, upřesňuje Stanislava Stoklasová, personální ředitelka Faurecia.

 

Co bude s budovami Faurecia Lecotex, a. s. v Táboře a v Počátkách?

 

„Po oznámení ukončení provozu v obou závodech se objevili i zájemci o pronájem či odkup budov. Jelikož vstupuje Faurecia Lecotex, a.s. do likvidace, budou tyto budovy nabídnuty k prodeji likvidátorem. S ohledem na časový plán celého likvidačního procesu se dá tato nabídka očekávat v průběhu třetího kvartálu tohoto roku“, sdělil Michal Volejník, ředitel Faurecia Lecotex. 

 

Někteří zájemci však nabídli Faurecii pronájem nebo odkup provozovny Lecotexu v Počátkách s cílem provozovat obdobnou činnost a převzít budovu i se zaměstnanci Lecotexu. Faurecia Lecotex a.s. na takovou nabídku není schopna z důvodu likvidace společnosti přistoupit. V takovém případě by muselo dojít k automatickému přechodu zaměstnanců pracujících v provozovně v Počátkách ze společnosti Faurecia Lecotex a.s. na nového nájemce či kupce. Následkem toho by společnost Faurecia Lecotex a.s. nemohla dotčeným zaměstnancům poskytnout finanční balíček ani balíček služeb, které nyní nabízí všem svým zaměstnancům. Navíc Faurecia Lecotex a.s. není schopna zaručit, že by tento nový nájemce (kupec) zaměstnance zaměstnával dlouhodobě a za podmínek dlouhodobě srovnatelných s podmínkami poskytovanými společností Faurecia Lecotex, a.s.  „Vzhledem k tomu, že v souvislosti s likvidací Faurecia Lecotex nyní usilujeme o co nejmenší negativní dopad na své zaměstnance, není takový pronájem či prodej jejích provozoven pro naši společnost v zájmu zaměstnanců možný“, dodal Volejník.

 

5.červen 2008