Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Dětská dopravní nadace rozdělila 840 000 korun

Dětská dopravní nadace (DDN) předala téměř šesti desítkám dětí, jejichž rodiče zahynuli při dopravních nehodách, finanční dary na podporu jejich studia na středních a vysokých školách. Celkem letos DDN mezi sirotky rozdělila 840 000 Kč, informovala Karolína Topolová předsedkyně nadace.

"Běžný provoz automobilů s sebou bohužel nese i tuto smutnou daň v podobě tragických událostí při dopravních nehodách. Naše společnost prodá zhruba padesát tisíc vozů, proto považuje téměř za povinnost pomáhat alespoň touto formou sirotkům obětí dopravních nehod," uvedla generální ředitelka AAA AUTO Karolína Topolová, která se minulý měsíc po političce Petře Buzkové stala novou předsedkyní Správní rady DDN.

V letošním roce nadace rozdělila finanční pomoc 55 dětem. Výše příspěvku činí 30 000 korun pro vysokoškoláky sirotky. Polovinu pak dostanou vysokoškolští studenti, kteří přišli při autonehodě o jednoho z rodičů. Peníze na studium také dostali pro ostatní sirotci a polosirotci od mateřských škol až po vyšší odborné školy.

"Vytkla jsem si za cíl pro nadaci během svého funkčního období sehnat více peněz, abychom mohli žadatelům pomáhat účinněji. Doufám, že moje manažerské zkušenosti mi v tomto úsilí pomohou,“ dodala Topolová.

Samotné předávání podpory nadace žadatelům proběhlo tradičně ve Smetanově sále Autoklubu České republiky v Opletalově ulici za účasti člena správní rady DDN a ředitele Global Assistance Petra Bolda.

Cílem Dětské dopravní nadace je zejména finančně pomáhat dětem, jejichž rodiče zahynuli při dopravních nehodách a také těm, které mají v důsledku dopravní nehody trvalé zdravotní následky. Nadace od svého založení poskytla 375 dětem, jejichž rodiče se stali obětí dopravních nehod, více než 7 milionů Kč, a to zejména na studium, zdravotní rehabilitaci, pobyty v přírodě a k udržení životního standardu.

6.leden 2013