Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Do Česka míří luxusní sportovní vozy Pagani

Na český trh míří výrobce luxusních sportovních automobilů Pagani. Jedny z nejrychlejších vozů světa bude dovážet společnost Foxcar.

Nejdražší model v nabídce Pagani bude podle informací společnosti Foxcar Zonda R, který má výkon 750 koní. Cena za vůz, který přijde na trh v příštím roce, se bude pohybovat okolo 30 milionů korun. Dražší tak bude pouze Bugatti Veyron za 37 milionů korun, který se však do ČR oficiálně nedováží.
Cenově dostupnější Pagani Zonda F vyjde na 18 milionů a dovozce značky získal do ve středu otvíraného zastoupení v Holešovicích tři vozy. „O to, abychom mohli prodávat vozy Pagani jsme se snažili dva roky. Nakonec se nám podařilo získat do nového showroomu tři vozy Zonda F, které byly prodány ještě dříve, než dorazily do republiky,“ uvedlspolumajitel Foxcaru Marek Šilhánek s tím, že příští rok má dovozce přislíben i jeden exemlář Pagani R.
Pagani Zonda F díky šestilitrovému 12válci od AMG zrychluje z nuly na 100 km/h za 3,4 vteřiny a dosahuje maximální rychlosti 345 km/h. Například nejvýkonnější nyní prodávané Ferrari GTB 599 Fiorano vyvine rychlost kolem 330 km/h, Bugatti Veyron umí 400 km/h.
Takzvaná supersportovní auta na český trh již delší dobu přiváží například společnost Scuderia Praha, která je výhradním dovozcem italské automobilky Ferrari a za deset let své existence Čechům prodala kolem 200 vozů této značky. Firma chce letos prodat kolem 30 aut, na něž je čekací doba až dva roky. Plán prodeje Maserati, který je stejně jako u Ferrari dán počtem vozů poskytnutých výrobcem, je prý ještě nižší. Minulý rok se v Praze otevřelo zastoupení další italské značky Lamborghini.

5.říjen 2007