Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Do Porsche Inter Auto CZ nastoupí v dubnu Liška

Porsche Inter Auto CZ, největší prodejce vozů Volkswagen, Audi, Škoda a importér značky Porsche v České republice, vytvořila novou pozici Managing Director. Na ni v dubnu letošního roku nastoupí David Liška (35).

Liška, který přestupuje z IVG, převezme odpovědnost za řízení několika oblastí, které spadají v současné době pod generálního ředitele Josefa Roidera, a to za oblast prodeje, servisu, fleetového prodeje, zvyšování spokojenosti zákazníků a rovněž za marketingové aktivity skupiny Porsche Inter Auto.

“Pan Liška má v oblasti obchodu s automobily ty nejlepší reference a osobně jsem velice rád, že jsem takto zajímavého manažera získal do svého týmu“, uvedl Roider. David Liška je podle něj jedním z nejzajímavějších manažerů v obchodu s automobily v České republice. Vystudoval Elektrotechnickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni, posléze působil ve společnosti Škoda Auto, a.s., v oblasti výrobního nákupu, dále pak centrálního marketingu a produktového marketingu pro značky Volkswagen a Audi. V roce 1998, po založení Import Volkswagen Group, přešel do této nové firmy, kde působil na dalších pozicích jako např. vedoucí regionu dealerské sítě, anebo marketing manager značky Audi. Následně byl od roku 2001 na pozici vedoucího divize Audi, kterou v roce 2004 vystřídal za pozici vedoucího divize Volkswagen osobní vozy. David Liška hovoří německy, anglicky a rusky. Mezi jeho záliby patří cestování, lyžování, tenis a samozřejmě motosport.

16.únor 2007