Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Dopravci měli seminář k silničnímu zákonu

D.A.S. Pojišťovna právní ochrany ve spolupráci s portálem ChceteZmenu.cz – Motoristé proti šikaně a stejnojmenným občanským sdružením uspořádala seminář, zaměřený na dopady nového silničního zákona na podnikání.

Hlavními odbornými partnery bylo sdružení autodopravců ČESMAD Bohemia a Společenství autodporavců. Autodopravci přednesli konkrétní požadavky na novelizaci zákona, mimojiné zrušení povinnosti kardiologického vyšetření. Poslanecká sněmovna byla zastoupena poslancem Janem Moravou, který zmínil problém městských úřadů s přestupkovou agendou na příkladu svého rodného města Neratovice.
Podnikatelé především upozornili na fakt, že nelze najet tisíce kilometrů bez jediného přestupku a že silniční provoz připomíná ruletu. V případě zaznamenání vašeho přestupku pak nastává postih, který neodpovídá jeho závažnosti – například, když u sebe řidič nemá řidičský průkaz v době, kdy jsou policisté online propojeni s registry. Stejný problém nastává v případě parkování u podnikatelé v oboru služeb – např. Pohotovost pro plyn se setkává se šikanou obecní policie.
Závěrem business semináře je shoda na potřebě rychlé injekce do zákona v podobě podzimní novely silničního zákona a následná práce na úplně novém silničním zákoně, který lépe posoudí závažnost přestupku a nebude likvidační vůči podnikání v Čecách a na Moravě.

2.září 2006