Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Dubnové Automakers se věnují Autosalonu

K našim abonentům směřuje dubnové vydání magazínu Automakers. Časopis přináší shrnutí březnových akcí, ale také reportáže z tiskovek a informace o brněnském Autosalonu 2013.

Poprvé v historii Automakers nepřinášíme informace o brněnském Autosalonu na začátku června, ale už v prvním dubnovém týdnu. Veletrh získal letos poprvé nový termín a odborná veřejnost je právem zvědavá na jeho podobu. V aktuálním čísle nejdete informace o novinkách i doprovodných programech, které zamířily na brněnské výstaviště.

Většina časopisu pak patří shrnutí únorových a březnových událostí. V pražských Letňanech jsme na začátku března navštívili předjarní Motosalon. K vidění byla většina velkých motocyklových značek, výstava nabídla i solidní doprovodné programy.  Škoda že na akci chyběla Suzuki, jedna ze značek velké japonské trojky, která se prezentovala na konkurenčním Motocyklu v Holešovicích. Na žádném ze dvou veletrhů letos bohužel nevystavovala domácí Jawa. Reportáž z Letňan přinášíme na straně 11.

Hodně se toho dělo v sektoru velkých výrobců. Kopřivnická automobilka Tatra byla v dražbě v Chebu prodána za 176 miliónů korun. Podnik vydražila společnost Truck Development. Škoda uzavřela kolektivní smlouvu s odbory, rozjela novou lisovací linku a pochlubila se s výsledky na výroční konferenci. MANN+HUMMEL  investuje v Uherském Brodu, dodavatel Eaton zase začal přesunovat část výroby do Rumunska. Developer Pilsen Park West zahájil v Plzni stavbu haly pro Faurecii.

Největší událostí v sektoru importérů bylo spojení dovozních organizací Volvo Truck a Renault Truck. Jinak byl konec zimy hojný na tiskovky. Honda Civic měla národní premiéru v Letech u Dobřichovic, šéf Opelu Pavel Šilha představil nový model Adam v pražských Butovicích. V nákupním centru Šestka předvedl Alexej Kiriakovský novou Mazdu 6. Dacia uvedla na trh nový Logan, SEAT zase leona a toledo. Letošní verze Subaru Forester prošla testy dealerů i novinářů v Motorlandu Bělá pod Bezdězem. Petr Táborský uspořádal premiéru Jaguaru F-Type v bývalé bubenské čistírně odpadních vod.

DACHSER Czech Republic předvedla VIP hostům a novinářům novou překládkovou halu v Kladně.  LeasePlan uspěl v tendru Českých drah a dva pražské autosalonu NH Caru obsadila policie, která hledala kradené navigace. Časopis AutoDesign&Styling udělil výroční ceny AutoDesign Awards za nejlepší automobilový design roku. 

Z personálií stojí za zmínku návrat Lenky Martinové do Citroënu ČR, stejně tak se do UniCredit Leasingu vrací ze zahraničního angažmá Jiří Matula. Obchod LeasePlanu nově řídí Vladan Jesenský, změny zaznamenal i český Peugeot. Předsedou Klubu motoristických publicistů se stal Radek Pecák. Novinářská galerie začíná být zajímavá tahanicemi o složení poroty ankety Auto roku 2014, v dubnu lze čekat zajímavé diskuse.

3.duben 2013