Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Dura Automotive Systems přesune výrobu z Británie do ČR

Koncern Dura Automotive Systems, který ve Velké Británii vyrábí kontrolní kabely k brzdám a parkovacím převodovkám, plánuje přesunout závod do České republiky. Informoval o tom dnes server novinky.cz.
 
Firma Dura Automotive Systems má sídlo v Michiganu v USA, po celém světě má v plánu v budoucnosti uzavřít až deset závodů. Ve Velké Británii má firma celkem tři závody, v ČR vlastní továrnu v Kopřivnici na severní Moravě a v Blatné v jižních Čechách.
    Britští zaměstnanci začali stávkovat v úterý poté, co společnost odmítla dát pracovníkům, kteří budou propuštěni, vyšší odstupné než jí stanovuje zákon. Firma plánuje uzavřít závod na konci roku a propustí 270 zaměstnanců. Důvodem pro uzavření továrny je podle společnosti velké konkurenční prostředí a vysoké náklady v automobilovém průmyslu.
    Dura Automotive patří s ročním obratem více než 2,5 miliardy dolarů k největším automobilovýmdodavatelům na světě. Ve svých 82 závodech v 13 zemích světa vyrábí řídící systémy, interiérové prvky a dveřní moduly pro většinu světových automobilek.
8.září 2006