Kategorie
Značky
Regiony
 
 

E15: Nošovice omezí výrobu

Nošovická automobilka Hyundai omezí kvůli hospodářské krizi výrobu na čtyři dny v týdnu. Serveru E15 to potvrdil odborový předák svazu KOVO Jiří Středula. Mluvčí firmy odkázal pouze na středeční tiskovou konferenci. Podle informací E15 bude výroba zkrácena na dobu tří měsíců. Omezení začne během tohoto nebo příštího týdne. Zaměstnanci budou za den, kdy nebudou pracovat, dostávat část mzdy.

Nošovická automobilka spustila výrobu počátkem listopadu. Ještě před nedávnem její představitelé doufali, že se jí komplikace nedotknou. Pro letošní rok plánovala továrna vyrobit 185.000 osobních aut, plná výrobní kapacita je 300.000. Nyní zaměstnává kolem dvou tisíc lidí, jejich počet chce navýšit přes tři tisíce. Na výrobě automobilky Hyundai v Moravskoslezském kraji jsou nyní závislé desítky dodavatelů se stovkami zaměstnanců.
 
 
Marketingový ředitel Hyundai Motor Europe Rae-Su Cho minulý týden na internetových stránkách Automotive News Europe potvrdil, že v Česku s žádným omezením výroby nepočítají. Hyundai podle něj chtěl ve svém novém závodě v Nošovicích udržovat plnou výrobu. Závod v Nošovicích vyrábí model i30, vůz nižší střední třídy, a v této kategorii chce vyrábět i takzvané minivany, rodinná víceúčelová vozidla.
16.leden 2009