Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Eaton přesune část výroby do Rumunska

Závod Eaton Elekrotechnika v Suchdole nad Lužnicí přesune část výroby jističů do Rumunska. 156 zaměstnanců proto přijde o práci. Ve firmě ale nadále zůstane 800 kmenových zaměstnanců. Vedení firmy krok obhajuje optimalizací nákladů.

Výrobce a distributor elektrotechnického zařízení Eaton Elektrotechnika přesune ve druhém a třetím čtvrtletí tohoto roku část výroby jističů ze svého závodu v Suchdole nad Lužnicí do závodu Sarbi v Rumunsku.

Serveru IHNED.cz to potvrdili zástupci společnosti.

“Těch důvodů bylo hned několik. Je to rozhodnutí jako reakce na náročné podmínky na globálním trhu, snižují se tržní ceny a je potřeba koncentrovat výrobu a optimalizovat náklady. Samozřejmě, krok je součástí i mezinárodní strategie,” řekl pro IHNED.cz ředitel suchdolského závodu Eaton Elektrotechnika Josef Mazánek.

Eaton chce v Česku více inovovat. Pro své centrum tak po roce hledá větší prostory – čtěte ZDE

Inovační centrum u Prahy pro 300 lidí má být mikrokosmem talentu, říká manažer Eatonu – čtěte ZDE

Výroba s vyšší přidanou hodnotou

Přesun výroby se přímo dotkne 156 lidí. V závodu tak zůstane přibližně 800 kmenových zaměstnanců.

Díky přesunu části výroby se suchdolský závod Eaton Elektrotechnika bude moci více soustředit na výrobu nejen rozvaděčů, elektrotechnických komponentů a elektronických jističů, ale hlavně na technologicky náročnější výrobu s vyšší přidanou hodnotou.

Společnost Eaton Elektrotechnika vydělala v roce 2011 139,4 milionu korun, což bylo o 14 % více než v roce 2010. Tržby firmy předloni vystoupaly na 5,34 miliardy korun, což ji zařadilo na 90. příčku v žebříčku nejvýznamnějších firem v Česku Czech TOP 100.

Mezi nejvýznamnější zákazníky společnosti v současné době patří například Škoda Auto, Agrofert, Sokolovská uhelná, ČEZ, PRE, ČKD, I&C Energo, IBM, HP, SŽDC, Subterra nebo Skanska.

Firma svou produkci také vyváží, a to zejména do zemí bývalého Sovětského svazu.

Podnik patří do mezinárodní skupiny Eaton Corporation.

15.březen 2013