Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Eaton rozšíří inovační centrum v Praze

Z pěti inovačních center americké korporace Eaton na celém světě se to jediné evropské nachází v Roztokách u Prahy.

“Velké firmy expandují na východ a my musíme následovat naše zákazníky,” říká manažerka Eatonu pro Evropu, Afriku a Blízký východ Astrid Mozesová.

Eaton už není ryze americkou firmou, jako byl před deseti lety. Víc než polovina produkce se nyní vyrábí mimo USA. Mezi rostoucí trhy patří také střední a východní Evropa, říká v rozhovoru pro IHNED.cz Astrid Mozesová, která odpovídá za byznys Eatonu nejen v Česku, ale i v zemích jako je Turecko nebo Nigérie.

Firma Eaton má sto tisíc zaměstnanců. Je jedním z největších dodavatelů elektronických součástek a hydraulických systémů pro průmysl, vyrábí například ventily a hadice potřebné pro těžbu ve velkých hloubkách nebo hydraulické systémy pro automobilky. Tržby skupiny v roce 2012 překročily 16 miliard dolarů.

Inovační centrum Eatonu v Roztokách u Prahy je jediné v Evropě. Firma pro něj hledá talentované inženýry a absolventy. Letos chce zaměstnat kolem třiceti výzkumníků, které proškolí v zahraničí. Do roku 2016 chce mít v centru kolem 150 specialistů.

17.duben 2013