Category
Brand
Region
 
 

Seat chystá šest elektromobilů a hybridů

Seat představil svou elektrickou strategii, která bude do roku 2021 zahrnovat šest elektrických a plug-in hybridních modelů. Elektrická verze Mii a elektromobil el-Born se stanou prvními elektricky poháněnými modely značky.

V rámci nové generace modelu Leon a modelové řady Tarraco budou nabízeny hybridní pohony s možností vnějšího nabíjení. Rovněž modely Cupra Leon a Cupra Formentor (na titulním snímku) budou k dispozici v externě nabíjitelné hybridní variantě. Luca de Meo, předseda představenstva společnosti Seat, na výroční tiskové konferenci také oznámil, že se model Cupra Formentor, nové CUV, které bylo představeno na ženevském autosalonu, bude vyrábět v závodě Martorell.

Seat el-Born s čistě elektrickým pohonem

Seat bude poprvé v historii společnosti vyvíjet novou automobilovou platformu ve spolupráci se značkou Volkswagen. Půjde o menší verzi modulární platformy MEB pro elektromobily. Na jejím základě se budou vyrábět různá vozidla s délkou cca čtyři metry, a to různých značek, včetně značky Seat. Cílem nové platformy je vyvinout cenově dostupné elektromobily se vstupní cenou nižší než 20 000 eur. Na tomto projektu bude ve Španělsku pracovat více než 300 kvalifikovaných inženýrů.

Předseda představenstva Luca de Meo během prezentace výsledků v sídle společnosti v Martorellu uvedl, že „Seat má nyní v koncernu Volkswagen jasnější roli a díky dosaženým výsledkům nám byl svěřen vývoj nové platformy pro elektromobily.“ „Technické centrum Seat bude poprvé vyvíjet platformu, která může být využívána více značkami na celém světě,“ dodal de Meo.

Dr. Herbert Diess, předseda představenstva společnosti Volkswagen AG, se zúčastnil prezentace a zdůraznil roli značky Seat v rámci koncernu Volkswagen: „Seat hraje novou roli v rámci koncernu Volkswagen a přebírá ještě větší odpovědnost. Aktuální úspěchy potvrzují potenciál značky Seat využívat příležitosti k růstu a vstupovat na nové trhy.“ Dr. Diess dodal, že „projekt platformy pro malé elektromobily je velkým krokem k ještě dostupnější elektrické mobilitě. Seat vyvine první elektromobil, který bude speciálně zkonstruován pro cestování po městě“.

 

Zdroj: Seat
27.March 2019