Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Škoda v říjnu zlomila rekord 10 000 objednávek

Celkem 7 357 českých zákazníků z řad soukromých osob i firem si v říjnu na našem trhu zaregistrovalo škodovku. Pro mladoboleslavskou automobilku to na tuzemském trhu znamená tržní podíl 37,3 %, tedy meziroční posílení o 5,6 procentního bodu (+17 %).

Desátý měsíc letošního roku se vepíše do historie také jako rekordní měsíc v počtu příchozích klientských objednávek. ŠKODA v říjnu počtem 10 669 objednaných vozů překonala dosavadní rekord z března 2017.

Celkem bylo za deset měsíců letošního roku na tuzemském trhu zaregistrováno 72 646 nových osobních automobilů značky ŠKODA, což je kumulovaně od začátku roku o 1 620 kusů více než během stejného období vloni.

„Díky poctivé konsekventní práci všech našich autorizovaných dealerů se značka ŠKODA i po deseti letošních měsících řadí k těm málo automobilkám, které na tuzemském trhu vykazují meziroční růst a které výrazné získávají tržní podíl,“ komentuje aktuální stav českého automobilového trhu Luboš Vlček, šéf ŠKODA AUTO Česká republika a dodává,

„Překonání rekordního milníku v počtu příchozích klientských objednávek je zároveň jasným důkazem vysoké oblíbenosti celé aktuální modelové palety značky a pro nás bezesporu i motivací k vysokému nasazení do posledních dvou měsíců letošního roku.“

Zdroj: Škoda, Zdroj registrací: SDA
6.listopad 2018