Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Volvo chce na Slovensku továrnu na elektromobily

Slovenská vláda v pátek oznámila záměr automobilky Volvo Cars postavit u Košic závod na elektromobily.  Jedná se o investici ve výši 1,2 miliardy eur (přes 29 miliard korun).

„Plně se soustředíme na dosažení cíle být čistě elektrickou značkou v oblasti mobility do roku 2030,“ uvedl generální ředitel a prezident Volvo Cars Jim Rowan.

„Expanze v Evropě je klíčová pro náš přechod k elektrifikaci a pokračující růst,“ dodal. „Vážím si, že společnost Volvo Cars se rozhodla postavit svůj nový závod právě na Slovensku. Svědčí to o jejich důvěře k nám,“ reagoval slovenský premiér Eduard Heger (Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti OLaNO).

Továrna na východním Slovensku

Předseda vlády zdůraznil, že je velmi důležité, že závod vznikne na východním Slovensku, čímž zlepší sociální a ekonomickou situaci v regionu.

„V závodě se budou vyrábět jen elektromobily, co představuje pro slovenský automobilový průmysl perspektivu konkurenceschopnosti v nové ekologické éře,“ dodal Heger.

Na Slovensku už působí automobilky Volkswagen v Bratislavě, v Trnavě se vyrábí vozy Citroen a Peugeot, u Žiliny má závod jihokorejská automobilka KIA a u Nitry má závod společnost Jaguar Land Rover.

Zdroj: novinky.cz
7.červenec 2022