Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Erdrich Umformtechnik rozjíždí výrobu v Krnově

Německá firma Erdrich Umformtechnik, která začne v nejbližších dnech vyrábět v nové výrobní hale v krnovské průmyslové zóně, bude nabírat nové zaměstnance.
 
Potřebovat bude hlavně vyučené nástrojáře. V databázi uchazečů o místo ve firmě, která čítá kolem 220 žádostí, je ale jen málo zájemců přímo ze škol, uvedl při prezentaci před krnovskými zastupiteli ředitel firmy Erdrich Umformtechnik Zdeněk Diviš. Firma má nyní 36 lidí, do konce roku plánuje zvýšit počet zaměstnanců na 60 a do budoucna na 240 lidí.
    “Potěšilo by nás, kdyby na blízkých školách byl tento obor obnoven. Jsme ochotni se školami spolupracovat, pro výchovu učňů už dokonce máme přichystané prostory. Nevíme ale, jestli mladí lidé budou mít zájem. Měli jsme prezentaci firmy před studenty krnovské Střední průmyslové školy, ale odezva je zatím nulová,” dodal Diviš.
    Firma nabízí pracovníkům v dělnických profesích, například obsluze lisu, mzdu ve výši 14.000 až 16.000 korun hrubého. Průměrná mzda v kraji za loňský rok činila 18.680 korun.
    Erdrich Umformtechnik se zabývá výrobou lisovaných kovových součástí a montážních celků pro automobilový průmysl, například systémů do stěračů, brzdových válečků nebo čerpadel. Halu v Krnově firma stavěla od loňského září do prosince.
    “Celkem v Krnově vlastníme plochu 3,7 hektaru a máme opci na dalších 1,7 hektaru. Současná výrobní a administrativní plocha je 10.800 metrů čtverečních. Plánujeme, že investice do stavby a technologií budou činit 12,5 milionu eur (350 milionů korun). Dalších 600.000 eur (zhruba 17 milionů korun) jsme již vložili do zapracování zaměstnanců,” uvedl manažer mateřské společnosti Sander Walter Huber, který očekává v letošním roce obrat pět milionů eur (zhruba 140 milionů korun).
    Výrobky z krnovského závodu budou směřovat především do Polska, Česka a na Slovensko, malý díl půjde také do Rumunska a zpátky do Německa. Krnovskou firmu čeká dovybavení a vybudování logistického centra. “Vedle tohoto centra pak vznikne další závod na povrchovou úpravu našich výrobků. Zájem o spolupráci v tomto směru již projevilo několik firem,” uvedl Huber. Oba objekty by měly vyrůst na ploše, na kterou má firma opci. Na pozemcích zatím stojí staré zemědělské budovy, které se Krnov zavázal odstranit. Město na demolici v současné době hledá potřebné zdroje.
    Firma Erdrich Umformtechnik je členem společnosti Sander. Krnovský závod je jejím čtvrtým, dva závody má v Německu, jeden v Kanadě. V současnosti zaměstnává více než 1000 lidí. Zákazníky má po celém světě, nejvíce prodává do Německa (60 procent). Mezi nejznámější zákazníky patří Daimler Chrysler, Bosch, Siemens VDO, Continental Teves, TRW, ContiTech nebo Brose. V budoucnu chce firma expandovat do Číny.
 
 
 
22.březen 2007