Kategorie
Značky
Regiony
 
 

ESSOX přispěl studentce na studia v Cambridge

Společnost ESSOX letos podpořila akci Běh jihočeských nadějí, na jehož organizaci věnovala 100 000 Kč. Z této částky navíc podpořila přímo 30 000 Kč talentovanou studentku Elišku Andršovou. Voucher jí slavnostně předal zástupce společnosti, provozní a finanční ředitel Igor Krejčí.

Eliška Andršová právě dokončila svůj první ročník studia na University of Cambridge, kde se věnuje studiu práv. Studium ve Velké Británii je pro ni i její rodinu velmi finančně náročné i přesto, že získala stipendium za výborný prospěch. Částka 30 000 Kč Elišce pomůže s výdaji za ubytování, dopravou i studijní materiály.

„Těší nás, že máme možnost tímto způsobit podpořit mladé naděje a umožnit jim uplatnit svůj talent. Dětem se věnujeme i v našem CSR  projektu Společně bezpečně, ve kterém se zaměřujeme na jejich rozvoj v oblasti bezpečnosti v dopravě, domácnosti a také na rozvoj jejich finanční gramotnosti. Děti jsou naší budoucností, a proto bychom jim měli poskytnout co možná nejlepší podmínky pro rozvoj.“ komentuje význam příspěvku generální ředitelka ESSOX Jana Hanušová.

Fond Jihočeských nadějí má za cíl podporovat talentované a nadané děti, kterým chybí finanční zázemí, aby svůj talent mohly rozvíjet. Ve vědě, ve sportu nebo v umění někdy zkrátka nestačí jen velká píle, tvrdá práce a silná vůle. Nedostatek financí či složitá sociální situace často rodině brání poskytnout dětem maximální podporu.

Zdroj: Petra Hermelová
25.červen 2019