Kategorie
Značky
Regiony
 
 

EUROVIA je společensky nejodpovědnější firmou v ČR

Stavební společnost EUROVIA CS získala první cenu ve 3. ročníku Ankety společenské odpovědnosti ČR a SR pro rok 2012.

Vítězství si připsala v kategorii firem nad 250 zaměstnanců za podporu projektu „Rozhlédni se!“. Školení dětí v bezpečnosti silničního provozu zaštiťuje nadační fond Kolečko, EUROVIA CS je generálním partnerem projektu.

Letošní ročník Ankety se poprvé rozšířil i za hranice České republiky, jeho výjimečnost podtrhuje široké zapojení veřejnosti.

Projekt „Rozhlédni se!“ učí děti, jak se mají bezpečně pohybovat v silničním provozu.  Stojí na pěti základních pravidlech správného chování při pohybu na silnici. Ať už se ho dítě zúčastní jako spolujezdec v autě, cyklista, chodec nebo například bruslař. „Zdraví dětí je jednou z nejdůležitějších stránek v našem životě. Proto jsme se rozhodli, že budeme podporovat projekt, který učí děti, jak úrazům předcházet. Není nám lhostejné, co se na silnicích děje poté, co je postavíme. Prevence a vzdělávání dětí v této problematice jsou podle mého názoru tou nejlepší a nejúčinnější formou, jak úrazovost dětí v silničním provozu snížit. Že si v této věci vedeme dobře, dokazuje ocenění, které nás velmi potěšilo,“ doplňuje Martin Borovka, generální ředitel EUROVIA CS.

Cílem projektu je srozumitelné a přesvědčivé podání a okamžité využití získaných vědomostí při praktických zkouškách, kterými děti projdou v rámci výuky v mateřských i základních školách, kam projekt za dětmi přijíždí.  Zábavnou formu projektu dávají postavičky Lucie, jejího mladšího bratra Matěje a „mimoně“ Rajčete, které děti provázejí celým příběhem „Rozhlédni se!“.

28.březen 2013