Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Evropská komise udělila grant Goodyearu

Bruselská komise udělila společnosti Goodyear grant v oblasti výzkumu a vývoje, aby podpořila iniciativu společnosti vyvinout pneumatiku s velmi nízkým valivým odporem z ekologických zdrojů.

Grant ve výši 3 milionů eur je součástí programu Evropské unie „LIFE-Environment”. Celkové náklady projektu jsou více než 12 milionů eur. Na tomto projektu Goodyear úzce spolupracuje se dvěma partnery v oblasti výzkumu: italskou společností pro výzkum Novamont a německým výrobcem automobilů BMW.
Jedním z hlavních úkolů je vyvinutí nového ,bio’ plnidla jako alternativy k tradičním plnidlům používaným v pneumatikách. Toto nové plnidlo, které bude vytvořeno z obnovitelných zdrojů, jako je např. škrob z kukuřice, může mít obrovský vliv na životní prostředí a vést ke snížení emisí CO2 v průběhu výroby. Druhý úkol projektu se skládá z důkladné analýzy struktury pneumatiky, zaměřené na minimalizování ztráty energie při pohybu automobilu. Tento projekt vést k pneumatikám s nízkým valivým odporem, lepší životností a kratší brzdnou dráhou.

23.prosinec 2006