Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Evropskou anketu Auto roku vyhrálo Polo
Evropským Autem roku je podle novinářů z 23 zemí Volkswagen Polo. Koncern tak porazil více než 30 rivalů a získává cenu poprvé za 18 let, napsala agentura Reuters.

Za Polem se umístil minivůz iQ od Toyoty, který se v USA bude prodávat pod logem Scion. Třetí místo má kompakt Astra od Opelu. Tomu se nepodařilo zopakovat loňský úspěch s modelem Insignia.Vítězný model získal body od všech 59 členů poroty, motoristických novinářů, a 25 z nich ho označilo za svého favorita. Vůz tak získal celkem 347 bodů, tedy desetkrát více než nejbližší rival.

"Polo přesvědčilo většinu z nich díky kompletní bezpečnostní výbavě a své řadě moderních motorů," uvedl podle zprávy Volkswagenu prezident poroty Hakan Matson. Od květnového uvedení nové verze Pola na trh dosáhly objednávky na něj ve světě 130.000, i když se subkompakt na některých trzích ještě nezačal prodávat, například v Číně.

V Evropě šla na trh zatím jen třídveřová verze nového Pola. Podle mluvčího koncernu je ale letošní prodej všech verzí Pola meziročně vyšší. Loni podnik vyrobil 409.000 vozů Polo, což představuje 11 procent aut značky VW. Mezi letošními finalisty ankety byl i Citroën C3 Picasso od francouzské PSA, německý Mercedes-Benz E-Class, francouzský Peugeot 3008 a česká Škoda Yeti, napsal Reuters.
10.prosinec 2009