Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Faurecia oznámila uzavření dvou závodů

Výrobce autodílů uzavře své dva závody na výrobu autotextilií v Táboře a Počátkách na Vysočině. V obou skončí 564 pracovníků, kterým firma nabídne práci ve svých dalších pobočkách, zvláště v Písku a v chystaném závodě v Karviné.

 

Důvodem uzavření dvou továren Faurecia Lecotex, v nichž se vyrábí hlavové opěrky a potahy na autosedadla, je levnější produkce z Asie a severní Afriky. "Vzhledem k tomu, že jde o oblast výroby s vysokými náklady na práci, setkávají se výrobní společnosti na globální úrovni se silnou konkurencí s nízkými náklady. Proto není Lecotex nadále konkurenceschopná. Bylo tedy přijato rozhodnutí ukončit aktivity těchto závodů," píše se ve zprávě. Zaměstnancům, kteří nepřejdou do některého dalšího závodu, chce firma aktivně pomáhat při hledání nového místa, zvláště v blízkosti bývalých závodů. Další podrobnosti firma sdělí na středeční tiskové konferenci v Táboře. 


    Nový závod v Karviné, kde se budou vyrábět výfukové systémy, by měl začít vyrábět v prvním čtvrtletí příštího roku. Dalších 700 míst chce Faurecia vytvořit v Písku do konce příštího roku. Nyní tam v areálu, který se otevřel loni v listopadu, pracuje přes 1100 lidí. Ve třech závodech vyrábějí výfukové systémy, plastové součásti interiérů vozidel a kovové konstrukce autosedadel.

 

 

 

 

 

    Faurecia, druhý největší evropský dodavatel pro automobilový průmysl, má nyní v Česku sedm výrobních závodů v pěti lokalitách. Poboček v Mladé Boleslavi a Bakově nad Jizerou se chystané změny nedotknou. Koncern zaměstnává v Česku 3500 lidí, plánované kroky zvýší počet pracovníků na zhruba 4000. Předloni firma dosáhla v tuzemsku obratu 350 milionů eur (více než devět miliard korun). 
    

Francouzský koncern má pobočky ve 28 zemích, ve 190 závodech pro něj pracuje 60.000 lidí. Vyrábí hlavně sedadla, kokpity, dveře, vnitřní protihlukové obložení, přední části karoserií a výfukové systémy. Objem prodeje skupiny loni dosáhl 12,7 miliardy eur (přes 350 miliard Kč). Akcie Faurecie se obchodují na burze Euronext v Paříži.

 

17.květen 2008