Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Faurecia rozjíždí svůj třetí závod v Písku

Francouzská společnost Faurecia rozjíždí v Písku svůj už třetí závod. Od začátku příštího roku v něm bude vyrábět rámy automobilových sedadel. Oznámil to dnes CzechInvest.

Společnost počítá s tím, že jakmile budou všechny tři její závody v zóně Písek-Čížovská v plném provozu, bude u ní pracovat přes tisíc lidí. Faurecia navíc plánuje odebírat zboží převážně od českých výrobců, a nepřímo tak zajistí vznik dalších pracovních míst u svých dodavatelů v České republice. „Do trojice závodů v Písku Faurecia vložila více než dvě miliardy korun a jsme rádi, že jsme mohli investovat právě tady. Našli jsme tu silné zázemí, které dovolí společnost rozvíjet v souladu s naší globální obchodní politikou,“ řekl Hans Joachim Bernien, ředitel závodu Faurecia Components v Písku.

 Rámy sedadel se vyrábějí automaticky úpravou ocelových komponentů. Jednotlivé díly se roboticky spojují svařováním nebo nýtováním. Každý spoj přitom prochází pečlivou kontrolou kvality, aby se zajistila požadovaná bezpečnost a spolehlivost sedadel. Nalakované a smontované díly se ještě v Písku opatří mechanismy nastavení polohy sedadel a upevněním bezpečnostních pásů a expedují se jednotlivým automobilkám k finálním úpravám a zamontování do nových vozidel.

16.prosinec 2006