Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Faurecia získala od Nissanu Cenu kvality

Faurecia byla společností Nissan Motor Co., Ltd. oceněna jako jeden ze tří dodavatelů, kteří získali nejvyšší ocenění: Cenu kvality pro globální dodavatele za rok 2008. V Česku má firma 6 výrobních závodů  a zaměstnává 3.500 lidí.

 

Faurecia je jediným nejaponským dodavatelem, který letos toto prestižní ocenění získal. Letošní cena byla Faurecii předána v Tokiu v Japonsku  generálnímu řediteli společnosti Faurecia Yannu Delabrière za přítomnosti víceprezidenta kvality společnosti Faurecia Kiichiro (Ken) Sato z rukou  prezidenta společnosti Nissan Toshiyuki Shiga.

 

Ocenění společnosti Nissan odráží nejvyšší úroveň kvality výrobků dodávaných továrnami společnosti Faurecia – v Evropě, Severní Americe a v Asii – pro společnost Nissan a to v oblasti autosedadel, interiérových systémů a ozvučení. V roce 2007 byl společností Faurecia zaveden přelomový plán na zlepšení kvality výroby. Cílem byla minimalizace produkce výrobků nižší kvality. Ke 30.červnu 2008 již 118 závodů (přes 60%) dosahovalo v tomto parametru pouze jednociferných hodnot.

 

Každý rok společnost Nissan vybírá dodavatele, kteří dosáhli nebo překonali nejpřísnější kvalitativní standardy pro součástky dodávané do svých montážních hal. Cena kvality pro globální dodavatele společnosti Nissan je založena na celoročním  hodnocení celkově odvedené práce jako celku, tedy podle vstupní kvality, záruky, akceschopnosti dodavatele a dalších kvalitativních ukazatelů.

26.červenec 2008