Kategorie
Značky
Regiony
 
 

FCA nabízí nová auta, která se už roky nevyrábí

Koncern Fiat Chrysler Automobiles dosud prodává nová auta, která už ale několik let nevyrábí. Jsou to jednotky kusů, ale jsou mezi nimi lahůdky i obyčejná auta na každý den.

Že se auta, jejichž výroba už byla ukončena, prodávají jako skladové vozy, je normální. Běžně to ale vydrží pár týdnů, nanejvýš měsíců, ne několik let – přinejmenším u obyčejných aut na každý den. Přesto automobilky Dodge a Chrysler ještě ve třetím čtvrtletí roku 2020 v USA prodaly několik kusů modelů Dart a 200, a také dva Vipery a jeden Jeep Patriot.

Nejnovější z těchto vozů je supersport Dodge Viper, jehož převážně ruční výroba byla ukončena v srpnu 2017. Zároveň u něj je největší pravděpodobnost, že by se nějaké dealerství mohlo snažit vydělat víc peněz tak, že pár kusů schová v očekávání nárůstu cen. Za kolik peněz byly tyto dva kusy prodány, není známo, ale když byl ještě v oficiálním prodeji, ceny začínaly na 90 495 dolarech (2,08 milionu korun).

Dodge Dart, vůz na platformě Compact Wide, prodloužené verzi základu Alfy Romeo Giulietta, se nevyráběl dlouho – jen tři roky mezi lety 2013 a 2016. Přesto si jeden zbývající skladový kus v uplynulém čtvrtletí našel zákazníka. Cena nového vozu v roce 2016, kdy se ještě vyráběl, byla od 16 995 dolarů (391 tisíc korun).

Chrysler 200

Na stejné platformě stojící Chrysler 200 se vyráběl v letech 2014-2016, takže je také už čtyři roky mrtvý; podobně jako Dart se mu staly osudným mizerná prodejní čísla, a to třebaže nabízel i 284k šestiválec Pentastar.

Zdroj: novinky.cz
14.říjen 2020