Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Fiat a Flaga chystají srovnávací test

Srovnávací test dvou vozů Fiat Punto na různá paliva chystá na 21. listopadu společnost Fiat ČR ve spolupráci se společností Flaga, dodavatelem LPG na českém trhu.

Předmětem testu bude porovnání benzínového pohonu a pohonu na LPG, přičemž hlavním hodnoceným ukazatelem bude dojezdová vzdálenost. Řidiči obou vozidel Fiat Punto před započetím samotné jízdy načerpají palivo za 200 korun, vyrazí ve stejný čas stejnou trasou z Hustopečí směrem na Prahu a budou sledovat, který vůz dojede dál.

„Aby se předešlo zkreslení výsledků kvůli odlišnému stylu jízdy, přibližně v půlce testu si řidiči vozy vymění,“ vysvětluje Lubomír Sáček, odborník na LPG pohon ze společnosti Flaga. Ze stejného důvodu byla pečlivě zvolena i trasa jízdy. Aby nedošlo ke zvýhodnění jednoho pohonu v určitých podmínkách, zavede trasa oba vozy jak do rušného provozu města, tak na silnice první třídy a na dálnici.

Pro účely tohoto testu byly zvoleny dva vozy Fiat Punto, jeden s benzínovým motorem 1,2 a druhý s motorem 1,2 LPG. „Fandíme Fiatu Punto s pohonem na LPG. Vozy na alternativní paliva mají obecně v naší společnosti plnou podporu. Důvodem je hlavně ekonomický provoz vozů na LPG, ale také jejich šetrnost k životnímu prostředí a v neposlední řadě bezpečnost. Našim zákazníkům nabízíme ve spolupráci s autorizovanými dealery Fiat možnost přestavby na LPG u nových i ojetých vozů, přičemž se na nové přestavené vozy vztahuje dvouletá záruka,“ dodává Klára Buřičová ze společnosti Fiat ČR. 

Přesné výsledky Fiat Flaga testu budou oficiálně zveřejněny 30. listopadu, kdy bude také oznámen vítěz tipovací soutěže spojené s testem. V ní můžou zájemci na webové stránce www.fiatflagatest.cz až do 20. listopadu tipovat, o kolik kilometrů dál dojede vítězný vůz. Autor tipu, který bude nejblíže skutečnosti, vyhraje přestavbu svého vozu na LPG zdarma.

Flaga  je dodavatelem paliva LPG v České republice a poskytuje široké spektrum produktů spojených se zkapalněným plynem. Nabízí kompletní řešení pro vytápění a ohřev rodinných domů a podnikatelských objektů, poskytuje snadno dostupný zdroj energie v podobě zkapalněného plynu v široké škále tlakových lahví a provozuje hustou síť 60 čerpacích stanic pro automobily s pohonem na LPG.

Společnost sídlí v Hustopečích, své plnírny má i v Praze, Plzni a Opatovicích nad Labem. Na českém trhu působí od roku 1993, kdy vznikla jako dceřiná firma rakouské společnosti FLAGA GmbH. Jedničkou se stala po akvizici LPG divize společnosti British Petrol ČR a fúzi se společností Český Plyn k.s. v lednu 2007. Flaga je začleněna pod společnost UGI Corporation, jednu z největších společností v USA.

 

26.listopad 2012