Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Fiat musel zastavit výrobu kvůli kvalitě

Italská automobilka Fiat odhalila anomálii u jedné ze součástek motorů 1.3 Multijet od externího dodavatele. Dočasně proto zastavila produkci tohoto agregátu. Zpráva Fiatu neuvádí, zda "anomální" součástku obsahují i auta, která jsou již v provozu.

Z důvodu důkladného proveření toho, zda uvedené komponenty splňují vysoké nároky na kvalitu stanovené a požadované společností Fiat, byla dočasně pozastavena výroba motorů 1.3 Multijet i všech modelů, do kterých se motor montuje, uvádí zpráva Fiatu. Toto rozhodnutí se vztahuje na továrnu v Bielsko Biala, která tyto diselové motory vyrábí, a taky na některé výrobní linky závodů v  Mirafiori, Melfi, Termini Imerese, Tychy a Burse, kde se vyrábí jednotlivé modely s motorem 1.3 Multijet. 

"Společnost vyvíjí maximální úsilí, aby kontrola kvality a případné úpravy proběhli v co nejkratším čase a tím se zkrátila i možná prodleva v dodávkách automobilů zákazníkům na minimum. Fiat si je plně vědom toho, že toto opatření bude mít dopad na objemy dodávek automobilů v měsíci únoru, přesto však volí nekompromisní přístup ke kontrole. Společnost toto řešení považuje za jedinou cestu k zabezpečení a garantování nějvyšší možné úrovně kvality svých produktů," říká zpráva.

6.březen 2008