Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Fiat, Peugeot či Mazdu prý koupí Číňané

Jen s Volvem se čínští investoři nespokojí. Nejpozději v příštím desetiletí koupí další významné světové automobilky z Evropy, USA či Japonska. Předpovídají to analytici německé banky Norddeutsche Landesbank.

Některé významné světové automobilky v budoucnosti koupí čínští investoři. Předpovídá to podle agentury DPA německá banka Norddeutsche Landesbank (NordLB).

Kandidáty na převzetí jsou podle ní například italská automobilka Fiat, francouzská skupina PSA Peugeot Citroën či japonské společnosti Mazda a Mitsubishi.

Nejpozději v příštím desetiletí nebude Čína podle NordLB pouze největším automobilovým trhem na světě, “ale rovněž domovem některých předních automobilových koncernů a velmocí v oblasti automobilového exportu”.

“Některé evropské, americké či japonské (automobilové) koncerny pak již nebudou existovat,” uvedl analytik NordLB pro automobilový sektor Frank Schwope.

Evropský automobilový trh klesá, což je důsledek úsporných opatření a zvyšující se nezaměstnanosti.

PSA Peugeot Citroën se propady prodejů snaží bojovat snižováním nákladů. Ruší deset tisíc pracovních míst, zavírá továrnu ve Francii, která měsíčně vykazuje ztrátu ve výši 200 milionů eur. Za úvěry firmy se musela zaručit francouzská vláda.

19.duben 2013