Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Fiat předvedl facelifty modelů Panda a Tipo

Italský Fiat pořádal 1. prosince virtuální tiskovou konferenci na které představil novinky u modelů Fiat Tipo, Tipo Cross a Panda. Novinky prezentoval Luca Napolitano, Head of EMEA Fiat, Lancia and Abarth brands.

„Naše bestsellery Tipo a Panda jsou nyní k mání ve verzích Life, Sport and Cross. Přinášejí nový styl, vylepšené motory i další technologie,“ uvedl Napolitano.

Aktuální Fiat Tipo přišel na trh v roce 2015. „Po pěti letech úspěchů přichází nová verze s přepracovanou přídí s novým velkým logem Fiatu. Světlomety nyní využívají full-LED technologie, stejně jako zadní svítilny. Nové jsou i vzhledy litých kol nebo některé laky karoserie,“ upozornil Napolitano.

V aktualizované nabídce jsou tři motory. Není už mezi nimi letitá atmosférická čtrnáctistovka, střídá ji přeplňovaný tříválec. Litrový motor FireFly nabídne výkon 74 kW, 100 koní, a 190 Nm maximálního točivého momentu.

Alternativou je inovovaná vznětová šestnáctistovka ve dvou výkonových verzích se 70 či 96 kW. Tedy 95 či 130 koňských sil.

Zájemci o Pandu se podle něj můžou těšit na mírný facelift a novou verzi milf-hybridního pohonu. V motorizacích zůstává 1,2litrový agregát o výkonu 69 koňských sil i ve variantě na LPG. Chybět nebude ani turbo dieselový agregát Multijet s 95 koňskými silami.

Model je v nabídce jako dvoukolka i v „terénní“ verzi 4X4.

 

 

 

Zdroj: TK Fiat, 1. prosince 2020
1.prosinec 2020