Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Fiat se přidal k platformě pro autonomní jízdu

BMW Group, Intel a Mobileye podepsaly dohodu o budoucím zapojení Fiat Chrysler Automobile (FCA) do společného vývoje globální platformy pro systémy automatizované jízdy.

„V rámci vývoje budou moci zapojené společnosti využít silných stránek, schopností a zdrojů ostatních partnerů, což zrychlí vývoj celé platformy a zkrátí čas uvedení jednotlivých systémů na trh. V rámci této spolupráce budou vzájemně kooperovat inženýři z Německa a vývojáři z jiných zemí,“ uvedlo sdružení.

FCA do dané kooperace zainteresuje své vývojové a technické kapacity, stejně jako významný odbytový potenciál a dlouhodobé zkušenosti s trhy v Severní Americe.

„V rámci rozvoje technologií autonomního řízení je důležitá spolupráce mezi automobilovými výrobci i technologickými specializovanými společnostmi a dodavateli,“ řekl výkonný ředitel FCA Sergio Marchione. „Zapojení do této spolupráce umožní FCA přímo profitovat ze synergií a úspor vycházejících ze společných cílů a vizí.“

V červenci 2016 společnosti BMW Group, Intel a Mobileye oznámily, že spojují síly při vývoji systémů automatizovaného řízení (úroveň 3) a systémů plně autonomní jízdy (úrovně 4/5), které by se měly objevit na trhu v roce 2021. Od zahájení této spolupráce vznikla všestranná architektura připravená pro využívání různými automobilovými výrobci z celého světa bez toho, že by museli potlačit své unikátní charakteristiky.

V rámci společného vývoje bude během roku 2017 připraveno 40 testovacích autonomních vozidel. Tato vozidla budou těžit také z poznatků získaných z testovacího provozu stovky vozidel úrovně 4 společností Mobileye a Intel, což je ukázkou přínosu společného vývoje.

„Dvěma hlavními faktory, které zůstávají základem úspěchu celé spolupráce, je nekompromisně kvalitní vývoj a rozšíření platformy autonomního řízení,“ řekl Harald Krüger, předseda představenstva BMW AG. „S naším novým partnerem FCA posilujeme na naší cestě k vytvoření nejvyspělejší dodavatelské globální platformy úrovní 3–5.“

„Budoucnost dopravy spočívá na vedoucích společnostech automobilového a technologického průmyslu a jejich vzájemné spolupráci při vývoji flexibilní platformy, která jednotlivým výrobcům umožní jejich vlastní adaptaci a přizpůsobení,“ vysvětluje Brian Krzanich, výkonný ředitel společnosti Intel. „Vítáme zapojení společnosti FCA, které nás opět o krok přiblíží k vývoji nejbezpečnějších autonomních vozidel světa.“

„Vítáme společnost FCA do spolupráce a k využívání platformy, jež v posledních letech prošla rozsáhlým vývojem a dostala se do fáze reálného testování,“ sdělil profesor Amnon Shashua, výkonný ředitel a ředitel vývoje společnosti Mobileye, která je součástí společnosti Intel. „Kombinace pokročilých systémů rozpoznávání okolí a mapování, diferenciace senzoriky a různých řešení dopravní infrastruktury přináší nejvyšší úroveň bezpečnosti, variability i efektivity v oblasti nákladů, které zajistí jak geografické, tak funkční rozšíření.“

BMW Group, Intel, Mobileye a FCA společně s již dříve oznámenými vývojovými partnery uvítají další automobilové výrobce a dodavatele, kteří se chtějí zapojit do vývoje platformy autonomního řízení v rámci široké kooperace v oblasti daného průmyslového odvětví.

17.srpen 2017