Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Firma 3M začala nabízet reflexní materiál Scotchlite

Společnost 3M, přední výrobce prostředků ochrany zdraví a bezpečnosti při práci, uvedla na český trh reflexní materiál 3M Scotchlite 5510. Tento reflexní materiál je vhodný k aplikaci na výstražné oděvy, které mají zvýšit viditelnost uživatele ve tmě, nebo ve zhoršených světelných podmínkách.

Ocení ho nejen lidé pracující v dopravě, ale i například poštovní doručovatelé nebo policisté. Určen je rovněž pro civilní použití, kde spolehlivě ochrání například chodce, kondiční běžce, cyklisty a hlavně děti. Své výborné vlastnosti ocení jeho nositelé zejména na silnicích, kdy se po osvětlení světlomety automobilu reflexní materiál  3M Scotchlite 5510 jeví jako zářivě bílý, a to i v situaci, kdy se takto oblečená osoba pohybuje po krajnici. Reflexní materiály 3M Scotchlite používají technologii vícenásobného odrazu označovanou jako retroreflexe, při jejímž použití se paprsky světla odráží zpět ve směru, ve kterém dopadají. Budete vidět a zůstanete v bezpečí.
 
Reflexní materiál 3M Scotchlite 5510 je nažehlovací páska, která má na povrchu miniaturní skleněné kuličky zapuštěné do vrstvy z trvanlivého polymeru s polymerovým lepidlem, jež se teplem aktivuje. 3M Scotchlite 5510 lze stříhat do požadovaných rozměrů. Doporučuje se jak stříhání ruční, tak na padacích nůžkách. 3M Scotchlite 5510 je možné aplikovat ve formě pásek přímo na různé typy podkladů, nedoporučuje se však aplikace na oděvy, které jsou vystaveny hrubému zacházení a nemohou se prát běžnými postupy v domácí pračce. Oděvy s reflexním materiálem 3M Scotchlite 5510 lze prát při  60°C a snesou až 75 pracích cyklů, aniž by reflexní materiál ztratil své retroreflexní vlastnosti. Tento materiál dobře snáší i chemické čištění. 
 
Reflexní materiály je důležité používat zejména v situacích, kdy zvýšená viditelnost může snížit, anebo zabránit riziku nehody. Lidé pracující v rizikových prostředích, kde hrozí dopravní nehody, nebo jiná nebezpečí, by neměli nošení oděvů s vysokou viditelností podceňovat. Platí to především pro dálnice, venkovské silnice a městské ulice, prostředí na železnici, na letištích, nebo pro pracovníky záchranných služeb, atd.
 
O společnosti 3M a 3M Česko
 
Společnost  3M  Česko  byla  založena  v  roce 1991. V současné době na českém trhu nabízí například potřeby pro komerční grafiku, lepidla  a  brusiva  do  průmyslu,  výrobky  pro  architekturu, kancelářské potřeby,  potřeby pro péči o domácnost, zabezpečení  pro  knihovny,  zdravotnické  a  dentální  pomůcky a materiály  či  pracovní  ochranné  prostředky.
27.prosinec 2008