Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Firma Kasko vloni zvýšila tržby o čtvrtinu, vzrostl i zisk

Společnost Kasko ze Slavkova na Uherskohradišťsku, která se zabývá plastovými výlisky a výrobou forem a dodává díly pro automobilový průmysl, loni utržila za prodej zboží a vlastních výrobků a služeb asi 348,5 milionu korun.

 Meziročně je to přibližně o 25 procent více. Export se na loňských tržbách podílel asi 11 procenty. Zisk firmy, která dodává díly například pro automobilový či elektrotechnický průmysl, loni činil takřka 50 milionů korun, o rok dříve to bylo zhruba 41 milionů Kč. Podnik loni výrazně investoval, do rozšíření výroby či nákupu technologií a dalšího vybavení vložil celkem 33,5 milionu korun. Ve srovnání s předchozím rokem je to o 22,5 milionu korun více. Vedení firmy ve výroční zprávě uvedlo, že nárůst objemu investic přispěl jak ke zvýšení hodnoty společnosti, tak především k její připravenosti plnit v dalším období stoupající požadavky zákazníků.
Firma Kasko vznikla v roce 1992, na konci loňského roku zaměstnávala přes 160 pracovníků. Meziročně se tak jejich počet zvýšil zhruba o desetinu.

28.listopad 2007