Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Firmě Credium stouply obchody o pětinu

Leasingová společnost Credium financovala v prvním pololetí roku klientům zboží za 3,43 miliardy Kč, což bylo o 21 procent více než ve stejném období loni. Firma uzavřela 7590 smluv, o téměř polovinu více než v předchozím roce. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě.
 
"Dosažené výsledky první poloviny roku 2008 jsou o to významnější, že jsme jich dosáhli v období, kdy se do značné míry projevily na konci roku 2007 důsledky daňových změn v urychleném uzavírání velkého množství smluv ještě před lednem 2008," uvedl obchodní ředitel společnosti Petr Neužil.
 
Úbytek obchodů finančního leasingu za první pololetí, který klesl meziročně o 15 procent na 2,06 miliardy Kč, vykompenzovalo ztrojnásobení objemu obchodů u spotřebitelského úvěru a splátkového prodeje. U nich dosáhla produkce Credia 1,35 miliardy Kč.
 
Credium ještě pod názvem ČP Leasing koupila v roce 2005 od skupiny PPF francouzská společnost Sofinco, která je na trhu spotřebitelského financování třetí největší společností v Evropě a je dceřinou firmou jedné z největších světových finančních skupin Credit Agricole. Ta je čtvrtou největší bankou na světě a lídrem drobného bankovnictví ve Francii.
21.srpen 2008