Kategorie
Značky
Regiony
 
 

FlixMobility získala investice od TCV a Permiry

FlixMobility GmbH, mateřská společnost globálních platforem pro cestování FlixBus a FlixTrain, oznámila dokončení nového kola financování pod vedením TCV společně s Permirou. Expertizu poskytla Evropská investiční banka.

Dlouhodobý investor HV Holtzbrinck Ventures se investičního kola zúčastnil také prostřednictvím společné investice s Evropskou investiční bankou, která poskytla místní expertizu a odborné znalosti pro další rozvoj podnikání. Nejnovější investoři FlixMobility se tak připojují ke stávajícím podílníkům vedeným globálním fondem General Atlantic a Silver Lake, lídrem v oblasti investic do technologií, kteří společnosti pomohli rychle vyrůst ze startupu na pozici globálního poskytovatele mobility.

Kapitál bude využitý na další globální expanzi i k uvedení nových služeb FlixMobility. Společnost FlixBus cílí na vedoucí postavení na trhu v USA a v roce 2020 spustí své služby na nových trzích v Jižní Americe a Asii. Pro vlaky FlixTrain znamená investice v příštím roce expanzi do dalších zemí EU v rámci postupující liberalizace evropského železničního trhu. Současně počítá s investicemi do železniční sítě v Německu, kde FlixTrain již na několika železničních koridorech vlaky provozuje. Navíc budou investice použity i ke spuštění nové platformy pro spolujízdu autem FlixCar, která doplní stávající nabídku sítě FlixBus a FlixTrain.

„To, co v roce 2013 začalo jako německý startup, se dnes stalo silnou dopravní sítí, která neustále mění způsob, jakým miliony lidí cestují po Evropě i Spojených státech,“ říká Jochen Engert, CEO a zakladatel společnosti FlixMobility.

 

„Skrze naše strategické partnerství se společnostmi TCV a Permira, které mají desítky let zkušeností a portfolio špičkových technologických společností, zrychlíme náš růst a nabídneme chytrou a zelenou dopravu ještě více lidem po celém světě prostřednictvím našich značek FlixBus, FlixTrain a brzy i FlixCar. Současně upevníme naše postavení na stávajících trzích.“

„Nemůžeme být ze spolupráce s Jochenem, Andrém, Danielem a celým týmem FlixMobility více nadšení,“ říká John Doran, hlavní partner ve společnosti TCV. „Už řadu let sledujeme jejich úspěch a velmi obdivujeme, čeho za tu dobu dosáhli. Strategie společnosti TCV spočívá v podpoře firem vedených vizionářskými zakladateli, nabízející výjimečné hodnoty pro zákazníky i partnery. Věříme, že FlixMobility přesně toto přináší.“

„Těšíme se, že se v budoucnu přidáme k jízdě s FlixMobility a jejími zakladateli, kteří píší obdivuhodný příběh podnikatelského úspěchu přední globální dopravní platformy pro cestování na střední a dlouhé vzdálenosti. S našimi osvědčenými zkušenostmi v oblasti technologií jsme rádi, že můžeme silný manažerský tým FlixMobility podpořit v další fázi růstu zaměřené na globální expanzi, akvizice i rozvoj vlakové přepravy,“ uvádí Stefan Dziarski, partner společnosti Permira. „Skrze investice do společnosti FlixMobility zdůrazňují fondy Permira svou pozici jednoho z největších technologických investorů v Evropě. FlixMobility – s jejich vysokým tempem růstu a světovou působností – se perfektně hodí do nového Fondu růstových příležitostí Permira, který se zaměřuje na vyšší investice v našich klíčových oblastech.“

John Doran, hlavní partner TCV, i Stefan Dziarski, partner společnosti Permira, se připojí k představenstvu společnosti FlixMobility.

Z německého startupu k přednímu světovému hráči v oblasti mobility

FlixMobility, která od roku 2013 mění evropský trh s hromadnou dopravou na dlouhé vzdálenosti, poskytuje prostřednictvím 350 tisíc spojení denně a více než 2000 destinací pohodlné a cenově dostupné cestování mezi městy milionům cestujících, přičemž jen v roce 2018 využilo autobusy FlixBus a vlaky FlixTrain 45 milionů lidí. FlixMobility je nesporně lídrem na trhu v Evropě a v roce 2018 společnost expandovala do USA, služby tak nabízí v celkem 29 zemích. Spolupracuje s více než 300 nezávislými dopravními partnery provozujícími autobusy i vlaky a vytvořila v tomto odvětví přes 10 tisíc pracovních míst.

V roce 2018 na železnici vyjel první vlak FlixTrain, který přenesl model FlixBusu do odvětví železniční dopravy v Německu. V roce 2019 společnost požádala také o přístup na železniční trasy ve Švédsku a ve Francii při přípravě na postupující liberalizaci evropského železničního trhu.

Přibližně 1 300 zaměstnanců pracuje pro FlixBus a FlixTrain v 19 kancelářích a v 17 zemích. Díky místní spolupráci řízené z národních kanceláří je společnost schopna se neustále přizpůsobovat potřebám konkrétního trhu i lokálním zákazníkům.

Možnosti pro každého cestovatele: Spuštění FlixCar

V rámci autobusů FlixBus a vlaků FlixTrain nabízí FlixMobility stále se rozšiřující integrovanou dopravní síť, která umožňuje lidem plánovat cesty flexibilně a dle jejich potřeb. Ve snaze přinést chytré a ekologické cestování ještě více lidem a nabídnout také spojení od dveří až ke dveřím pracuje společnost FlixMobility na spuštění služby FlixCar, spolujízdy, která doplní stávající dopravní síť o další destinace.

„Již od samého počátku se sami nepovažujeme jen za autobusovou nebo dopravní společnost, ale za poskytovatele mobility; nabízíme chytré, cenově dostupné a k přírodě šetrné cestování, ať už autobusem, vlakem, nebo brzy spolujízdou,“ dodává Engert. „FlixCar je dalším logickým krokem v rozvoji naší sítě tak, aby s námi mohlo ještě více lidí objevovat svět. Obsazenost automobilů se v evropském průměru uvádí jen okolo 1,5 osoby na vůz. Spolujízda je skvělý způsob, jak se podělit o náklady na cestu a snížit svůj dopad na kvalitu ovzduší.“

Zdroj: FlixMobility
22.červenec 2019