Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Ford Credit slaví 15 let na českém trhu

FCE Credit, která zajišťuje všechny finanční služby pro dealery i zákazníky českého Fordu pod značkou Ford Credit, slaví v těchto dnech patnáct let od svého založení.

Došlo k tomu na podzim roku 1997, a o rok později pak následovalo představení značkového finančního leasingu pro soukromé osoby i podnikatele. Prvním vozem financovaným v rámci značkového leasingu byl tehdy Ford Escort.

Do současné doby tak společnost FCE Credit dealerům Fordu financovala celkem 190 000 vozů, (tzv. wholesale) za více než 80 mld. Kč a dosud uzavřela 26 690 smluv na financování nového či ojetého vozu Ford pro zákazníky z řad podnikatelů, firem či fyzických osob.

„Bylo to velmi zajímavých a úspěšných patnáct let. Během nich jsme mohli sledovat, jak se mění preference soukromých i firemních zákazníků, pokud jde o způsob financování jejich vozu. Zatímco v počátcích jasně převažoval finanční leasing, nyní už preference zákazníků získává úvěrové financování. Ať už leasing nebo úvěr – Ford Credit se svým zákazníkům snaží nabídnout vždy něco navíc. Může to být třeba výhodná nabídka pojištění, balíček příslušenství, nebo rozšířená záruka Ford Protect. Naším dlouhodobě nejúspěšnějším produktem je přitom financování s nulovým navýšením tzv. Zero úvěr, populární především u firemních zákazníků,“ řekl generální ředitel firmy Vladan Rojíček.

30.prosinec 2012