Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Ford jedná o prodeji značek Jaguar a Land Rover

Americká automobilová skupina Ford Motor je v kontaktu s firmami, které se zajímají o koupi luxusních značek Jaguar a Land Rover, a vyhodnocuje úroveň jejich zájmu. Uvedl to mluvčí evropské luxusní divize Fordu John Gardiner.

Ford si určil tento týden za prozatímní termín, do něhož bude shánět informace o možném zájmu o koupi věhlasných britských značek. Mluvčí další podrobnosti uvést odmítl. Minulý měsíc firma sdělila, že s finančními poradci pracuje na vyhodnocení nejlepších možností pro obě značky. Indický list Economic Times dnes uvedl, že o Jaguar a Land Rover se zajímají indické společnosti Tata Motors a Mahindra & Mahindra. Podle listu New York Times se předpokládá, že Ford na obě britské značky dostane nabídky od několika firem, včetně investičního fondu Cerberus Capital Management, jenž v květnu koupil automobilku DaimlerChrysler. 
Automobilka Ford již v březnu prodala luxusní britskou značku Aston Martin za 848 milionů dolarů (17,3 miliardy korun). Objevily se rovněž spekulace o tom, že firma hodlá prodat svého švédského výrobce osobních vozů Volvo, který je však hlavním tvůrcem zisků luxusní divize i celé skupiny. Zatímco značka Land Rover očekává letos zisk, Jaguar má potíže a je největší zátěží luxusní divize Fordu Premier Automotive Group.

3.srpen 2007