Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Ford oslavil čtyřicetiny Transitu

Česká pobočka Ford Motor Company včera slavila čtyřicáté narozeniny své úspěšné dodávky Transit. Pro novináře a VIP osoby uspořádala „tajný závod“, soutěžní jízdu v Transitech po okolí Prahy.
 
„Transit je naším nejúspěšnějším artiklem, jezdí jich v tuzemsku více než třeba trabantů, nissanů nebo toyot,“ řekl přítomným generální ředitel FMC Czech Vladimír Vošický. U příležitosti výročí vypsalo tuzemské zastoupení automobilky Ford odměnu pro majitele nejstaršího modelu Transit v České republice.
 
“Vzhledem k všeobecně známé robustnosti a spolehlivosti tohoto užitkového vozu je dobře možné, že i v Česku jezdí ještě nejeden transit z prvních let výroby,” uvedl mluvčí českého Fordu Martin Linhart. Podle jeho slov se majitel nejstarší pojízdné dodávky stane majitelem poukázky na 1000 litrů paliva, druhý získá 500 litrů a třetí šek na servisní práce, náhradní díly či příslušenství za 15 tisíc korun. Jak dále Linhart řekl, soutěže se mohou účastnit transity jakéhokoliv stáří a jakékoliv podoby. “Je jedno, zda si majitelé starších transitů svého forda hýčkají a opečovávají jako člena rodiny, či stále denně používají třeba v podnikání,” zdůraznil. Důležité je, aby přihlášená dodávka měla platnou technickou kontrolu a splňovala podmínky pro provoz na veřejných komunikacích.
 
Za 40 let se na českém trhu prodaly desetitisíce transitů. I v letošním roce patří inovovaná verze této dodávky mezi nejprodávanější užitková auta. Do konce září se jí prodalo celkem přes 1700 kusů, což transitu zajišťuje pozici nejprodávanější dodávky na českém trhu.

 

11.listopad 2005