Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Ford představil Czech National Team

V Praze byl představen nový rally tým s názvem Czech Ford National Team. Jeho posádky M. Prokop – J. Tománek a J. Tarabus – D. Trunkát nastoupí do letošní soutěžní sezony se zbrusu novými vozy Ford Fiesta S2000.

Martin Prokop, úřadující juniorský mistr světa v automobilových soutěžích, a jeho spolujezdec Jan Tománek, budou letos bojovat o vavříny v nově vyhlášeném světovém šampionátu S-WRC. Ten se pojede společně s "velkým" mistrovstvím světa WRC s tím, že si z celkem deseti podniků MS posádky musí vybrat vždy sedm soutěží (z toho dvě zámořské), na kterých budou bojovat o mistrovské body.
 
Ambice posádky Prokop – Tománek jsou při tom hodně vysoké. "Fiesta S2000 ukázala už na Rally Monte Carlo, že to je jednoznačně auto na vyhrávání", řekl k tomu Martin Prokop. "Zkušeností z mistrovství světa už máme dost a myslím, že se nemusíme nikoho bát. Pokud se rychle naučíme využívat potenciál vozu, měli bychom být v každé soutěži schopni bojovat alespoň o stupně vítězů".
 
Kromě seriálu S-WRC chce posádka M. Prokop – J. Tománek představit špičkovou Fiestu S2000 i českým divákům, nejspíš na Rally Bohemia či Barum Rally.
 
Druhá posádka Czech Ford National Teamu, Jaromír Tarabus a Daniel Trunkát, pojede naproti tomu s identickým vozem celý seriál mezinárodního mistrovství ČR, ale chce se objevit i v jedné či dvou soutěžích MS.
 
"Myslím, že naše kvalita jako posádky šla za poslední sezony jasně nahoru, a proto bychom s tak dobrým autem měli v českém mistrovství určitě bojovat o umístění mezi prvními třemi," odhaduje možnosti posádky spolujezdec D. Trunkát.
18.únor 2010