Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Ford si stěžoval na policejní tendr

Zhruba před třemi měsíci proběhlo výběrové řízení na tisíce policejních aut.  O nabídce policistům uvažoval i český Ford. „Nakonec jsme ji nepředložili a podali stížnost k Úřadu pro hospodářskou soutěž,“ říká šéf importérství Jan Laube v rozhovoru, který vyšel tento čtvrtek 7. srpna v časopise Automakers.
 
„Nyní čekáme na finální vyjádření. Předběžné informace směřují samozřejmě k tomu, že tendr byl zcela v pořádku. V případě neúspěchu předpokládáme, že se odvoláme. Nečekáme žádný zázračný výsledek, ale je to otázka principu a cti. Když se nám něco nelíbí, musíme zvednout ruku a ozvat se. Je to precedens do budoucna. Nechceme někoho atakovat, chceme své úsilí jen dotáhnout do konce,“ říká Jan Laube.
 
Stížnost na policejní tendr není první akcí Fordu tohoto druhu. „Máme už jednu zkušenost, byla to kdysi Česká televize. Měli jsme podezření, že řízení na výběr televizních aut je šito na jednu značku, tak jsme podali stížnost. Tehdy se to skutečně povedlo zvrátit a v novém tendru jsme vyhráli. Máme praktickou zkušenost, že se někdy ozvat vyplatí,“ říká Laube.
 
Letní dvojčíslo Automakers vyšlo 7. srpna, k předplatitelům dorazí prostřednictvím Postservisu v průběhu příštího týdne.
17.srpen 2008