Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Ford představil novou Kugu novinářům online

Čeští motonovináři měli po několika týdnech opět možnost účastnit se národní premiéry nového vozu. Šéf Fordu Attila Szabo předvedl novou verzi modelu Kuga v rámci online konference na systému Cisco Webex.

Původní plány na představení Kugy zničila pandemie. Spolu se zostřujícími se protivirovými opatřeními padla nejdříve mezinárodní prezentace v Portugalsku, potom i regionální představení v polské Vratislavi – a nakonec i připravovaná lokální akce na Křivoklátsku.

Manažeři FMC se proto rozhodli využít konferenční nástroj Cisco Webex, který byl vytvořen právě pro online konference a prezentace.

„Začínáme nabízet různé verze Kugy od sportovně koncipované ST-Line až po luxusní Kugu Vignale. Díky rozsáhlé paletě technicky propracovaných elektrifikovaných pohonných jednotek má nejnižší spotřebu paliva ve své kategorii. Mezigenerační zlepšení oproti porovnatelné variantě předchozího modelu dosahuje až 28 procent,“ uvedl Attila Szabo.

Šéf středoevropského Fordu Attila Szabo

Kuga je podle něj nejdůsledněji elektrifikovaný model v dosavadní historii značky Ford. K dostání bude mimo jiné v provedeních Kuga Plug-in Hybrid, Kuga Mild-Hybrid a Kuga Hybrid (full-hybrid). Zákazníci se však budou moci rozhodnout také pro vznětové motory 1.5 EcoBlue a 2.0 EcoBlue, případně pro zážehovou jednotku 1.5 EcoBoost. Pro některé motorizace je na přání k dispozici inteligentní nová osmistupňová převodovka.

„Nová Kuga přináší ještě více intuitivních komfortních a asistenčních prvků včetně zabudovaného modemu FordPass Connect se speciálními funkcemi pro elektrifikované pohony. Nabídka výbavy dále obsahuje například nově řešený 12,3“ digitální přístrojový štít, bezdrátové dobíjení, SYNC 3 s 8“ dotykovou obrazovkou nebo prémiový audiosystém B&O,“ upřesnil Ford.

Ceny vozu startují na 599 900 korunách za verzi Trend.

Zdroj: TK FMC
20.duben 2020