Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Ford začal s výrobou Ka v Polsku

Během slavnostní ceremonie s vicepremiérem Waldemarem Pawlakem opustil minulý týden výrobní linku v polském Tychy první sériově vyrobený exemplář nového Fordu Ka.

Nový Ford Ka přijíždí dvanáct let po premiéře původního modelu. Světové veřejnosti se oficiálně představí na blížícím se mezinárodním autosalonu v Paříži, k zákazníkům zamíří v prvních měsících následujícího roku.
 
Vůz se zrodil ve spolupráci společností Ford a Fiat, obě automobilky budou spolupracovat také na jeho výrobě. Ačkoliv Ka sdílí některé technické prvky s modelem Fiat 500, který se rovněž vyrábí v továrně u Tychy, každý z těchto vozů zůstává věrný vizuální identitě své značky.
 
„Smlouvu o výrobě nového Ka zde v Tychy jsme uzavřeli s Fiatem již před třemi lety,“ vysvětlil Ian Slater, viceprezident Ford of Europe pro komunikaci a vnější vztahy. „Obě strany chtěly, aby se automobily jasně odlišovaly svým vzhledem i charakterem.“
 
Závod v Tychy ročně vyrobí na 120 000 vozů Ka. V souvislosti se zahájením produkce tohoto modelu vzniklo 1 000 nových pracovních příležitostí přímo v továrně, řada dalších pak u místních subdodavatelů.
9.říjen 2008