Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Ford zruší ve světě 7 000 manažerských míst

Ford Motor hodlá do srpna zrušit ve svých podnicích po celém světě na 7 000 pracovních míst v managementu, což představuje zhruba deset procent těchto zaměstnanců.

Druhá největší americká automobilka to oznámila v e-mailu, který zaslala svým zaměstnancům. Plánovaný krok jí má ušetřit asi 600 milionů dolarů (13,8 miliardy Kč) ročně, informují tiskové agentury.

Šéf automobilky Jim Hackett zaměstnancům v e-mailu oznámil, že část lidí firmu opustí dobrovolně, část bude propuštěna. V USA se opatření dotkne asi 2 300 manažerů. Téměř 20 procent bude podle Hacketta škrtnuto na vyšších manažerských pozicích, což by mělo omezit byrokracii a zrychlit rozhodovací procesy.

Automobilka loni oznámila, že na restrukturalizaci podnikání vynaloží asi 11 miliard dolarů (254 miliard Kč). Chce tak zvýšit odbyt v zahraničí a důrazem na elektromobily a samořízené vozy modernizovat výrobní portfolio.

Ke svým záměrům se Ford podrobně nevyjádřil, v plánu má zavřít tři závody v Rusku, jeden v Evropě a jeden v Brazílii. To však představuje pouze jednu miliardu ze zmíněných 11 miliard dolarů, upozornil server CNN.

Prezident a generální ředitel Ford Motor Company Jim Hackett se začíná loučit se zaměstnanci

Zdroj: CNN
21.květen 2019