Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Forschner bude mít v Hradišti novou halu

Strojírenská společnost Forschner postaví v průmyslové zóně Jaktáře v Uherském Hradišti novou halu; záměr už posvětili úředníci zlínského kraje. Agentura Mediafax to v pátek zjistila z informačního systému EIA.

Nová hala by měla mít rozlohu bezmála 8000 metrů čtverečních, v plánu je i přístřešek o rozloze 300 metrů čtverečních. U haly vyroste parkoviště pro 90 osobních vozů a pro čtyři nákladní.

„Stávající výroba kabelových systémů a vstřikolisů firmy Forschner je v současné době umístěna v Uherském Hradišti ve výrobních prostorách pronajatých od firmy Mesit. Z důvodů rozšíření a racionalizace výroby chce firma Forschner přemístit výrobu do nového závodu,“ stojí v záměru, který úředníci posuzovali z pohledu jeho vlivu na životní prostředí.

Firma chce s výstavbou začít ve druhém čtvrtletí 2010, hotovo by mělo být do konce roku.

Průmyslová zóna Uherské Hradiště – Jaktáře nabízí investorům celkem 13,5 hektaru plochy. Působí v ní například Schlote-Automotive Czech, Osfer Morava nebo Synot Lotto.

Forschner se zabývá především přípravou kabelových svazků pro osobní a nákladní vozy. Pro automobilový průmysl vyrábí i elektromechanické součástky.

10.březen 2010