Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Francie v lednu klesla na 16tileté minimum

Prodej automobilů ve Francii v lednu klesl o 15 procent a tamní trh se propadl na nejnižší lednovou úroveň za 16 let. Oznámilo to pařížské Sdružení výrobců automobilů CCFA.

Počet registrací nových vozů ve Francii klesl minulý měsíc na 124 952 ze 147 046 aut loni v lednu. To bylo nejméně za tento měsíc od roku 1997. Francouzské domácnosti pod vlivem špatné ekonomiky omezily výdaje a odkládají velké nákupy.

Automobilky v Evropě budou muset kvůli pokračujícímu hroucení trhu letos snížit produkci o dalších sedm procent, řekl agentuře Reuters analytik švýcarské banky Credit Suisse David Arnold. Už nyní jim přitom těžké ztráty působí vysoké přebytečné výrobní kapacity.

Ve Francii minulý měsíc klesal zejména odbyt vozů německé skupiny VW a amerických značek, jejichž odbyt klesl o více než 20 procent. Dvouciferný propad zaznamenala také domácí značka PSA Peugeot Citroën. Prodej vozů automobilky Renault se vyvíjel lépe než celý trh a díky levné rumunské značce Dacia oslabil jen o zhruba sedm procent.

14.únor 2013