Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Francouzský PSA postaví v Rusku montážní závodPSA postaví v Rusku montážní závod

Koncern  PSA Peugeot Citroën se vzhledem k silné poptávce po zahraničních automobilech v Rusku rozhodl vybudovat v této zemi montážní závod.

Jeho výstavba by měla stát 200 milionů dolarů (4,4 miliardy Kč) a továrna by měla být otevřena v roce 2009, uvedl ruský list Vedomosti.  Závod by měl dodávat čistě na ruský trh dva modely – Citroën C4 a Peugeot 307. Projekt investice již podle listu schválilo ruské ministerstvo hospodářství a firma od vlády v jeho rámci získá snížená cla na dovoz autodílů.  Podle dřívějších zpráv ruského tisku plánuje PSA v Rusku vyrábět 50.000 vozů ročně. PSA podrobnější údaje nesdělila, potvrdila však, že závod se plánuje.  PSE v Rusku zatím žádné výrobní provozy nemá. Firma mimo jiné vyrábí automobily v České republice u Kolína ve společném podniku s japonskou Toyotou, a také má závod na Slovensku v Trnavě.
Francouzská automobilka PSA Peugeot Citroën investuje do montážního závodu v Rusku 300 milionů eur (7,77 miliardy Kč). Výstavba podniku ve městě Kaluga začne letos v červnu.
 
Od roku 2010 bude mít linka roční výrobní kapacitu 150.000 aut, uvedl koncern ve zprávě. Mluvčí PSA dodal, že se do projektu možná zapojí ještě další firma. Rozhodnutí by o tom mělo padnout v první polovině roku. Mluvčí ale odmítl uvést, zda partnerskou firmou bude japonská Mitsubishi Motors, a připomněl slova generálního ředitele PSA Christiana Streiffa, podle nějž bude koncern rozšiřovat spolupráci s nynějšími partnery.
    PSA Peugeot Citroën má s Mitsubishi dohodu o sportovních užitkových vozech, spolu s Fordem a s BMW vyrábí motory. Komerční vozidla dělá s italskou skupinou Fiat a malé osobní vozy vyrábí ve spolupráci s japonskou Toyotou, mimo jiné i v Česku.
    Rusko představuje pro PSA jeden z prioritních trhů. Do roku 2010 chce prodávat v Rusku ročně 100.000 aut a poté výhledově 300.000.
 
4.září 2006