Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Fúzovaly firmy TÜV SÜD Czech a Auto

Společnosti TÜV SÜD Czech a TÜV SÜD Auto se spojily do jedné firmy TÜV SÜD Czech. Spojením dvou poboček stejnojmenné nadnárodní skupiny vznikla v tuzemsku největší certifikační a testovací firma.

 Sloučení podle firmy umožní lepší komunikaci se zákazníky a poskytování komplexních služeb dle konkrétní potřeby klienta. "Doposud řešila každá divize pouze své produkty pro svůj okruh zákazníků, ale síla TÜV SÜD je právě v široké nabídce služeb," uvedl jednatel TÜV SÜD Czech Jörg Oldorf. 

    Fúzí vzniklo největší zastoupení TÜV SÜD v rámci střední a východní Evropy, které bude spolupracovat s mateřskou firmou v Německu i s pobočkami v Asii a Americe. 

    Zákazník tak podle šéfa automobilové divize Olega Spružiny nemusí poptávat služby u různých dodavatelů a dostane je v jednom balíku. "Například firmě z oblasti automobilového průmyslu umožníme získání potřebné certifikace či homologace, včetně testování výrobku, případně školení nebo například podporu při exportu a další související služby," uvedl. 

    Postupné sbližování společností začalo již v roce 2004, kdy se jednotlivé části sestěhovaly z různých lokalit Prahy do společného areálu. To umožnilo sdílení některých interních služeb a fungování společného servisního centra. 

    Společnost TÜV SÜD Auto vznikla v roce v roce 1995 z Ústavu pro výzkum motorových vozidel. Loni zaměstnávala zhruba 100 lidí. Neautomobilová divize TÜV SÜD Czech má asi 120 zaměstnanců. Soustředí se na široké spektrum ověřování bezpečnosti od jaderných elektráren až například po dětská hřiště. Celá skupina TÜV SÜD zaměstnává kolem 12.000 lidí.
18.červenec 2009