Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Garmin představil ecoRouteHD

Garmin uvádí na trhy revoluční technologii ecoRouteHD, která je prý schopna ve spojení s přenosnou navigací Garmin nahradit funkce palubního počítače v automobilu.

Technologie ecoRouteHD je údajně převratným krokem k bližší integraci přenosné automobilové navigace do systému vozu. Přenosné automobilové navigace mají díky značce Garmin vůbec poprvé přístup k diagnostickým informacím, jako je například okamžitá spotřeba paliva, průměrná spotřeba paliva, otáčky motoru, napětí na baterii, teplota provozních kapalin, emise, chybové hlášení systému a mnoho dalších údajů. Přenosné navigace Garmin přitom nezůstávají jen u čtení a předání dat ze systému vozu, ale poskytují řidiči širší vyhodnocení získaných informací s cílem dosažení úspory nákladů a snížení ekologické zátěže související s provozem automobilu.
  
Zařízení EcoRouteHD je založeno na komunikaci přenosné GPS navigace s diagnostikou automobilu prostřednictvím bezdrátového čidla připojeného do konektoru OBD II, který je od roku 1996 používán jako standardní rozhraní v automobilovém průmyslu.
 
Informace z diagnostiky automobilu jsou přenášeny čidlem Garmin ecoRouteHD prostřednictvím Bluetooth technologie. Instalace čidla ve voze a spárování čidla ecoRouteHD s přenosnou navigací Garmin je velice jednoduché a vyžaduje od uživatele jen minimum zručnosti.
 
“Garmin ecoRoute HD je skutečný průlom nejen v oblasti přenosné automobilové navigace. Navigace ve spolupráci s informacemi z automobilu je schopna řidiče vést nejen k cíli, ale i k úspornějšímu stylu jízdy a prodloužení životnosti automobilu”, řekl Ivo Steiner, marketingový ředitel českého zastoupení značky Garmin. “Nová technologie je navíc přístupná pro většinu českých řidičů za skutečně přijatelnou cenu.”
 
Funkce ecoRouteHD bude k dispozici pro aktuální navigace řady Garmin nüvi 1260/1370/1390/1490/1690 a novější přístroje, které podporují Bluetooth datový přenos. Kompatibilní navigace mají vzhledem k podpoře funkce ecoRouteHD k dispozici dva kanály pro Bluetooth komunikaci a v případě připojení čidla ecoRouteHD řidič nepřichází o možnost současně využívat navigaci pro volání z mobilního telefonu jako Bluetooth hands free. Bezdrátové čidlo Garmin ecoRouteHD je navíc schopno nejen předávat data z diagnostiky automobilu, ale i tato data zaznamenávat v případě, že řidič právě nevyužívá navigaci k jízdě. Zaznamenaná data jsou tak automaticky přenesena do navigace v okamžiku nejbližšího využití navigace.
 
Bezdrátové čidlo Garmin ecoRouteHD, které se připojuje do standardního konektoru OBD II, podporuje následující standardy komunikace: KWP2000 (ISO 14230), J1850 VPW, ISO 9141-2, J1850 PWM, CAN.
 
Bezdrátové čidlo ecoRouteHD, které je schopno propojit kompatibilní navigace Garmin s diagnostikou automobilu bude na trhu k dispozici v druhé polovině února 2009, za cenu 2600 Kč s DP
 
28.leden 2010