Kategorie
Značky
Regiony
 
 

GE Money Auto hlásí růst obchodů

Největší leasingová společnost přes financování ojetin se včera na pražské tiskové konferenci chlubila loňskými výsledky. Hlásí meziroční růst obchodů o pět procent na 7,5 miliardy korun.

GE Money Auto zprostředkovala v roce 2006 zákazníkům koupi 38.800 vozů za 7,5 miliardy korun. Objem obchodu tak meziročně stoupl o pět procent. Na včerejší tiskové konferenci o tom informoval obchodní ředitel firmy Milan Beutl. Více než 86 procent vozů financovala GE Money Auto prostřednictvím úvěru autocredit, zbytek připadl na leasing. Růst zaznamenala i ve financování nových automobilů. Ve srovnání rokem 2005 narostla loni jejich celková pořizovací cena o 16 procent na 1,3 miliardy Kč. U ojetých vozidel zaznamenala společnost nárůst o tři procenta na 6,2 miliardy Kč. 
Firma v případě nových vozů nejvíce financovala značky Škoda (27 procent), Hyundai (16 procent) a Seat (devět procent). U ojetých vozů to byly vedle Škod (24 procent) hlavně Fordy (13 procent) a Renaulty (devět procent). V letošním roce očekává Beutl mírný nárůst prodeje nových vozů.

3.březen 2007