Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Gefco oznámilo v Paříži výsledky

Logistická společnost Gefco dosáhla v minulém roce celosvětového obratu 3,6 mld. eur při provozním zisku 107 mil. eur. Výsledky oznámil v Paříži generální ředitel společnosti Luc Nadal.

V České republice firma působí od roku 2003 a v současné době zde provozuje čtyři pobočky – v Praze, Brně, Kolíně a Jažlovicích. V loňském roce vykázala tuzemská pobočka Gefco významný nárůst zejména v oblasti poskytování služeb pro nové klienty, u nichž se podařilo navýšit obrat o 19 % a dosáhnout tak celkového obratu 2,15 mld. korun.

Nejvýznamnější novým logistickým projektem bylo zahájení spolupráce s francouzským výrobcem dámské konfekce, společností Camaieu, pro niž Gefco zajišťuje logistické služby i distribuci přímo do obchodů ve čtyřech evropských zemích.

“K rozšíření portfolia služeb došlo zejména v oblasti silniční dopravy, kde jsme vedle tradičních zbožových toků z a do zemí západní a střední Evropy dále rozvíjeli toky na východ Evropy, a to jak v oblasti celovozových přeprav, tak v oblasti přepravy menších zásilek. Gefco má již tradičně síť silniční sběrné služby, tvořenou vlastními pobočkami i partnery. V roce 2012 jsme tak pro naše klienty dopravili první zásilky například do Uzbekistánu, Tádžikistánu nebo Turkmenistánu,“ uvedla Petra Lippertová, manažer pozemních přeprav společnosti Gefco ČR.

Dynamický růst zaznamenalo také oddělení leteckých a námořních přeprav, které oproti roku 2011 navýšilo své aktivity o více než 80 %. Díky novým projektům v distribuci a PPO (povýrobní operace) dokázala udržet pozitivní výsledky rovněž divize zaměřená na automobilový průmysl, přestože je toto průmyslové odvětví v současné době zasaženo krizí.

17.duben 2013